10 TOP ingrediencí, které krém nebo sérum pořádně,,vytuní,,

By Jana Trnková / Březen 26, 2017

Zatím co naše babičky a maminky se mazaly ,, indulonou,, nebo ,,marínou,, od hlavy až k patě,  my dnes tápeme, jaký super elixír proti vráskám vyzkoušet dřív 🙂 Mám pro Vás 10 TOP typů….

Udělala jsem průzkum za Vás a objevila nejžhavější ,,zpomalovače stárnutí,,. Prostě účinné látky, které by měla obsahovat Vaše kosmetika, aby měla EFEKT. Samozřejmě hooodně záleží v jakém poměru je účinná látka zastoupená. Protože není krém jako krém!  To už jistě víte. Nejlépe Vám poradí Vaše kosmetička, která Vaši pleť zná dokonale. Ušetříte tak čas chozením mezi regálama v drogerii a vybíráním barevných krabiček z reklam 🙂

Poslední roky se kosmetické firmy předháněly, která do svého krému pro zralou pleť nacpe více kyseliny hyaluronové ( je jednou z nejpoužívanějších složek anti-ageing kosmetiky. Jedná se o látku tělu vlastní, je zodpovědná za hydrataci pokožky a má vynikající omlazující efekt. Je to dáno tím, že na sebe v kůži postupně váže vodu. Nejlepší je kombinace nízko a vysokomolekulární kyseliny hyaluronové. Vrásky z nedostatku hydratace se tak vypínají :-))
nebo koenzymu Q10. Jenže technologický pokrok je k nezastavení a i firmy, myslící na vaši krásu, objevují stále nové a nové látky, které ukojí vaši touhu po mladém vzhledu. Co se bude v následujících letech objevovat v kosmetice nejčastěji??

Tak jdeme na to – čím zastavíte čas?…Váš biologický věk?

 1. Kolagen:  do cca 25 let si pokožka produkuje kolagen sama, pak bohužel dochází k jeho úbytku a nezbývá nám nic jiného než ho do pleti napumpovat v podobě séra nebo potravinových doplňků. Zároveň stimuluje schopnost pokožky si ho v potřebném množství vytvořit. Dlouhodobě chrání před ztrátou vlhkosti, zvyšuje pružnost a vyhlazuje vrásky. Při dlouhodobém používání dojde k vyhlazení vrásek a zpomalení tvorby nových dále pak ke zpevnění a vyhlazení pokožky a její výrazné omlazení. Já preferuji kolagen rybí, ten je tomu lidskému nejvíce podobný. Tzv ,,živý nebo biologicky aktivní,, je získávaný za studena a tím si zachovává své vlastnosti.
 2. Syn Ake – hadí peptid: Z jedu chřestýšovce Waglerova se podařilo izolovat syntetický peptid Syn-ake, který redukuje tvorbu mimických vrásek. Účinně zmírňuje zarudnutí a podráždění pokožky a předchází tvorbě nepříjemných váčků. Používá se nejvíce do očních krémů, ale objevuje se již v pleťových sérech na mimické vrásky. Má podobné účinky jako Botox. Jeho účinnost prokázali švýcarští vědci, kteří ve svém výzkumu zjistili, je v boji proti vráskám účinnější než všechny ostatní produkty. účinek vidět už po první aplikaci, kdy „přijdete“ až o 80 % vrásek. Co myslíte, opravdu to funguje? Na jeho účinky nedají pak dopustit herečka Gwyneth Paltrow, zpěvačka Victoria Beckham nebo modelka Kate Moss.
 3. Kreatin: tento není do posilovny, který sportovci využívají pro nárůst svalů 🙂 v kosmetice se používá pro vyplnění vrásek a vyhlazení pleti. Dokáže na sebe vázat vodu, proto je výborný pro hydrataci.
 4. Kurkuma-Indické zlato: Kurkuma je používána jako lék proti rakovině, pracuje s ní ájurvéda i celostní medicína.Kurkuma má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Skvěle působí při boji s akné nebo proti ekzému. Také rozjasňuje pleť a zesvětluje tmavé skvrny na obličeji. Více o kurkumě a kurkuminu zde:http://blog.wellu.eu/cs/kurkumin-protinadorova-zbran-prirody/
 5. Peptidy:  slouží k přenosu aktivních látek do hlubších vrstev pokožky.  Mají energetizující vlastnosti, stimulují kožní buňky k tvorbě kolagenu a elastinu. Pomáhají bojovat proti pigmentovým skvrnám, rozjasňují a vyrovnávají barvu pleti. Více o peptidech na předchozím blogu zde: http://janatrnkova.cz/peptidy-je-to-opravdu-mocna-sila-pro-vasi-plet/
 6. Zlato: je známo pro své antibakteriální účinky. Na pleť má blahodárný vliv, pokožku regeneruje, čistí a odvádí toxiny.
  Ve formě koloidního zlata, což jsou nano částice, rozpuštěné v kapalině, se tento vzácný kov používá v řadě pleťových krémů. zvyšuje se mikrocirkulace krve, zvyšuje se přísun živin a tím se stává pleť omlazená.
 7. Kaviár: Pleť vyživuje, regeneruje a omlazuje. Je bohatý na minerální soli a zvláčňující proteiny, které stimulují metabolismus pleťových buněk. Dodává pleti mladistvý a jemný vzhled
 8. Šnečí sliz: Obsahuje skvělé pleťové regenerátory jako je alantoin, který stimuluje buňky k jejich regeneraci a má na pokožku zvláčňující, čistící a léčebné účinky. Dále pak kyselinu glykolovou, která má výtrazný vyhlazující efekt, hydratuje a celkově zlepšuje strukturu pleti. Díky této kyselině se také zlepšuje elasticita pokožky, dochází k prosvětlení a vybělení nežádoucí pigmentace, napomáhá léčit akné, redukuje nadměrnou tvorbu mazu v mazových žlázkách, léčí pokožku sluncem spálenou a vyhlazuje jizvy.  Také obsahuje kolagen, proteiny a vitaminy A, E a C.
 9. Matrixyl a Matrixyl 3000: stimuluje tvorbu přírodního kolagenu a zároveň i fibroblastů (buňky škáry). Má vlastnosti, které zabraňují vzniku vrásek. Posiluje pokožku a zlepšuje její pružnost. Stimuluje regenerační procesy. Matrixyl 3000 patří k nejnovějším a nejúčinnějším látkám patřícím do skupiny ,,vyhlazovačů vrásek,,.Peptidy, které obsahují, mají synergické působení s bílkovinou rybího kolagenu. Je to jedna z nejdražších ingrediencí v kosmetických přípravcích.
 10. Hydromanil: hydratační účinky Hydromanilu se projevují jak okamžitě, což nás potěší ihned po aplikaci, tak dlouhodobě, na čem nám záleží nejvíce. Více se dozvíte na Blogu ZDE: http://blog.wellu.eu/cs/hydromanil-odbornik-hydrataci/

Zjistila jsem pro Vás takovou perličku, látku, kterou byste určitě v krému nečekaly 🙂
a je to TRUS KOLIBŘÍKA:-)

Trus kolibříka prý až zázračně ozdraví a osvěží pleť. To, že trus pleť rozjasňuje a změkčuje, věděly už samotné gejši, které svoji pleť tímto přípravkem léčily poté, co se musely natírat jedovatým bílým líčidlem

Tak co, dámy?? Zjistily jste co obsahuje Vaše kosmetika? Váš krém nebo sérum? Jestli si nejste jisté, zda používáte správnou kosmetiku, která má opravdu vysoké procento účinných látek, zeptejte se své kosmetičky nebo mě:-) rády Vám poradíme a vybereme vhodnou péči .

Já své klientky na holičkách nenechám, z mého salonu odchází s taštičkou, která je plná ,,malých zázraků,, pro jejich pleť. www.kosmetikasusice.cz

 

Click here to add a comment

Leave a comment:


Kráska nebo zvíře? Zjisti jak bude vypadat tvá pleť za 5 let...

x