AKNÉ a pH pleti…má to souvislost????

By Jana Trnková / Červen 4, 2017

Všude poslouchám nebo čtu, jak je pH pleti důležité. Něco si i pamatuji z reklam, že pH pleti je 5,5 a pH vody je 7. Jak tedy pH souvisí s akné a jakými kosmetickými přípravky lze pH pleti ovlivnit či snížit ???

AKNÉ a pH pleti….
Akné patří k zánětlivým kožním onemocněním. Bakterie akné, která ho vyvolává se ideálně množí při hodnotě pH od 6,8. Ten, kdo hodnotu důsledně stabilizuje, může množení bakterií docela pěkně zabránit.

Jak hodnotu pH snížit?
-Na snížení hodnoty pH v každém věku fungují dobře, séra, krémy a peelingy s ovocnými kyselinami. (enzymatické peelingy)
– pH lze snížit kvalitními čistícími prostředky, jedinou nevýhodou je, že tyto přípravky, ať se jedná o tonika, gely, micelární vody či mléka, se následně smývají vodou a ta má většinou hodnotu pH přes 7. Následkem toho se opět pleť alkalizuje (zvýší se její pH). proto je velmi důležité použít po kontaktu s vodou použít kysele nastavené přípravky.

Pro aknózní pleť doporučuji speciální přípravek Silver Face Gel, který obsahuje vysokou koncentraci účinných látek a to:  koloidní stříbro, biopeptide komplex, kolagen, křemík, vitamín C a v neposlední řadě kyselinu mléčnou, která právě reguluje pH pleti, uvolňuje póry a má antibakteriální účinky 🙂 Přípravek je s označením ORGANIC PLUS – bez parabenů, polyethylenglykolu (PEG), obsahuje pouze bezpečné konzervační látky, neobsahuje minerální oleje, umělá barviva a vůně.

Takto vypadá pleť po 28 dnech, kdy byl použit Silver Face Gel ráno a večer pod krém.

IDEÁLNÍ HODNOTA pH PRO PLEŤ?
Současné studie ukazují, že ideální hodnota pH je mnohem kyselejší   a to zhruba okolo 4,8 pH. (dříve 5,5). V tomto rozmezí hodnot jsou výborně rozvinuté ochranné mechanizmy naší pokožky a kůže se lépe regeneruje.

CO ZPŮSOBÍ VÝKYVY pH?
Jestliže se pH pleti pohybuje na 4,8, z kůže se vyplavují lipidy a soli, právě aby se zvýšila hodnota pH. A to pleti škodí-JAK???
– z hydrolipidového filmu se rozpouští soli a to má za následek PÓROVITOU pokožku, která více propouští škodliviny.
– je známo, že soli na sebe vážou vlhkost z pokožky, která pak následně VYSYCHÁ.
– jestliže chybí v pleti lipidy, ochabuje  PRUŽNOST a HLADKOST pokožky.

Zajímavosti o pH pleti:
– Novorozenci přicházejí na svět s pH pleti 6, což je neutrální hodnota. Ta se pak po 4 týdnech začne okyselovat
– Zdravá kůže má průměrnou hodnotu pH kolem 4,8
– Muži mají hodnotu pH 5, protože mají zvýšenou produkci mazu a potu.
– V místech, kde se kůže více potí (podpaží a bikiny) jsou hodnoty pH vyšší a to 6,5
– Po 50. roce života pH pleti stoupá a může být až 7.

 

 

 

Click here to add a comment

Leave a comment:


Kráska nebo zvíře? Zjisti jak bude vypadat tvá pleť za 5 let...

x