Depilace nebo Epilace?…Jak?…Co?…Před?…Po?

By Jana Trnková / Srpen 6, 2017
Momentálně je trend, mít krásné hladké tělo…Snad všechny ženy si přejí rychle, účinně a šetrně odstranit chloupky.
Já v salonu používám exkluzivní  vosky Lycon, které se vyznačují nízkou teplotou tání, kvalitními pryskyřicemi a včelím voskem. Jsou flexibilní, pružné a ohebné….Speciálním použitím, pokožka není podrážděná a červená a hlavně lze epilovat již chloupky od 1 mm…….Je na Vás jakou formu odstranění chloupku zvolíte (viz níže)
DOPORUČUJI po každé DEPILACI (i žiletkou) -EPILACI použít přípravek na zklidnění pokožky!!!! Perfect Body Cream je ten pravý, protože je ho hodně (200 ml) 🙂 a obsahuje Calmosensine –  aktivní lipopeptid, který zlepšuje komfort pokožky. Působí na neuroreceptory, čímž zmírňuje pocit podráždění pokožky, zklidňuje ji a dodává příjemný pocit.
A kdo má rád velice rychlou aplikaci přípravku po depilaci/epilaci, mám pro Vás skvělého pomocníka ve formě spreje –  Serum Hair & Body Repair Spray 100ml nebo 250ml. Obsahuje koloidní stříbro, vitamín C, Biopeptide Complex, Hydromanil a kolagen….díky jedinečnému složení se netvoří červené ani zánětlivé pupínky.  Za mě je to prostě  PECKA :-)))

DEPILACE:
-metoda, kterou se odstraňují POUZE viditelné části chloupků kdekoli na těle. Je to sice metoda rychlá, ale chloupky bohužel poměrně brzy dorůstají s drsným efektem.
Pokud se bojíte bolesti a nechcete odstraňování chloupků věnovat moc času, tak je pro Vás ideální depilace. Výsledky sice nejsou zcela dlouhodobé, ale když je odstraňování chloupků touto metodou rychlejší, tak ani moc nevadí, že musíme chloupky holit častěji.
Nejznámější metodou je použití žiletkového holícího strojku nebo jednorázových holítek. Při holení žiletkou(holítkem) je potřeba používat gel na holení. U dražších strojků už je gelový pásek obsažen. I tak vzniká podráždění kůže  červené pupínky. Tady je zapotřebí po holení pokožku zklidnit speciální péčí po holení přípravkem, který obsahuje účinnou zklidňující složku. Lze použít multifunkční Peptidový sprej, který je výhodný ve svém rychlém použití díky jeho formě-SPREJE…..Serum Hair & Body Repair Spray 250ml

O něco modernějším řešením je elektrický holicí strojek pro ženy. Strojky mají pohyblivé planžety, které se přizpůsobují tvarům těla a odstraňují chloupky ze všech částí těla. Používat je můžete ve vodě anebo na sucho, záleží jen na Vás, který způsob pro Vás bude pohodlnější.

Dále pak je možné provést depilaci chemickým přípravkem (krémem, gelem) kdy se po nanesení začne chloupek rozpouštět.

EPILACE
Epilací odstraňujete chloupky i jejich kořínky. Proto trvá déle, než chloupek opět vyroste a vy se tak můžete déle těšit z hladké pokožky. Epilaci ocení zejména ženy s tmavšími chloupky, protože kořínky těchto tmavých chloupků mohou být po pouhém oholení vidět. Metod je hned několik:

Epilační elektrický strojek:  Chloupky zachytávají a vytrhávají jednotlivé pinzety, kterých na hlavě epilátoru najdete 20 – 40. Čím více pinzet, tím rychlejší epilace. Pro někoho ovšem může být proces vytrhávání chloupků značně bolestivý. V toto případě si musíte na proces vytrhávání chloupků zvyknout, protože po čase už bolestivost cítit nebudete a zároveň Vám chloupky porostou jemnější. Některé trojky lze použít i ve vodě, tam se také zmírní bolest nebo je možné dokoupit různé chladící rukavice.

  • Dopřejte si teplou lázeň, chloupky se působením teplé vody změkčí

Epilace voskem nebo cukrovou pastou : Používání zaručuje velice důkladné odstranění chloupků a pokožka po nich, stejně jako u depilačních strojků, zůstává hladká po dobu až šesti týdnů. Epilace má ještě jednu velkou výhodu: pokud budete pravidelně epilovat, budou vaše chloupky dorůstat nejen pomaleji, ale budou navíc řidší a hedvábně jemné. Epilace intimních partií je opravdu jen pro otrlejší povahy. I zde je potřeba  pokožku ošetřit zklidňujícím přípravkem po epilaci !!!

Epilační jehla:  Nejčastěji se používá  v oblasti obličeje a je určena pro lokální epilaci. Elektrický proud zasáhne kořínek chloupku a tím ho naruší. Při dostatečném počtu opakování dojde k úplnému zničení centra růstu chloupku. Metoda je velice zdlouhavá a bolestivá na druhou stranu je zde minimální riziko vzniku pigmentových skvrn.
Fotoepilace (IPL): Zajišťuje trvalé odstranění ochlupení plošným způsobem působením intenzivního pulzního světla (IPL), které naruší vlasový folikul a na daném místě už chloupek znovu nevyroste. Zákrok je třeba podstoupit opakovaně, neboť přístroj účinně působí pouze na chloupky v růstové fázi.
Epilace Laserem:  Laserový paprsek o přesně dané frekvenci je pohlcen vlasovým folikulem, který se v důsledku zásahu laserem rozpadne. Chloupek následně samovolně vypadne a už znovu nevyroste. Ošetření se také provádí několikrát ve specializovaných centrech.

Nevystavujete pokožku přímému slunci bezprostředně po epilaci-depilaci!!!

Něco zajímavého o depilaci-epilaci?
Epilace intimních partií provozovaly ženy již ve starověkém Egyptě. Módu úpravy ochlupení v podpaží odstartovala v roce 1915 firma Wilkinson Sword svou kampaní, ve které lobovala za osobní hygienu. V současnosti si podle průzkumů chloupky odstraňuje až 80 % mladých žen.
První zmínky pocházejí z období 3.tisíce let před n.l. Podle zdrojů obsahovaly „depilační přípravky“ nehašené vápno, arzen či škrob………

Click here to add a comment

Leave a comment:


Kráska nebo zvíře? Zjisti jak bude vypadat tvá pleť za 5 let...

x