MILIE ….co jsou ty bílé kuličky na pleti???

By Jana Trnková / Říjen 22, 2017

MILIE… jak se zbavíme bílých kuliček na kůži, které nejdou vymáčknou? Mylně se mnozí z nás domnívají, že jde o akné, Ale pozor!!!

Milia jsou tuhé světlé cističky naplněné keratinem, tedy zrohovatělou kůží. Keratin je vláknitá bílkovina lidského těla zejména v kůži, nehtech a vlasech. Jeho množství se v buňkách pokožky zvyšuje při jejich zrohovatění, což je přirozený proces probíhající v lidské kůži Objevují se buď jako samostatně nebo ve skupinkách nejčastěji v oblasti očí. Mohou se vyskytovat i kdekoli na obličeji.

Vznikají tak, že mrtvé kožní buňky  zůstanou zachycené v kůži a nemohou se volně odloučit. Utvoří se tuhá malá kulička. Statečně odolává vnějším vlivům, nelze vymáčknout či seškrábnout. Domácí pokusy často končí stroupky, infekcí či jizvičkami.

Proto je nejspolehlivější vaši pleť svěřit kosmetičce, která má grif a s milií si poradí téměř bezbolestně. Nejúčinnější zbraní je sterilní jehla, kterou se kůže nad mílií napíchne a milie se otvorem vytlačí. Ošetřené místo se velice rychle zahojí.

To jsme si řekli, jak se odstraní…a teď si řekneme jak jim předcházet…

Jako prevence je důležitá důsledná hydratace pleti zevnitř i z venku. Tedy pitný režim a hydratační kosmetika. Pokud málo pijete, tak si tím „své“ mílie jen zhoršujete, respektive zvětšuje se jejich velikost a velké mílie pak jdou hůře vypreparovat ven.

U kosmetických přípravků je důležité používat v oblasti očí, kde se milie nejčastěji vyskytují,  oční krémy a NE přípravky s vysokým obsahem živočišné vazelíny. Prostě a jednoduše, nemazat se hutnými krémy v silné vrstvě v oblasti očí.

Výborná je pravidelná exfoliace pleti enzymatickým peelingem, který podporuje přirozenou výměnu a odlučování povrchových buněk.

V případě, že je kůže postižena větším množstvím milií doporučuji CHEMICKÝ PEELING. Dojte tak k výrazné exfoliaci pleti, odstraní se mrtvé buňky a dojde k celkovému zjemnění pleti. Droboučké milie postupně vymizí nebo se dají snadněji odstranit mechanicky.

MILIE  se vyskytují častěji u suché pleti, ale samotná suchost není původcem….jakmile jí sami nevhodně vysušujeme např. adstringentní pleťovou vodou nebo nevhodnými krémy, mílií přibývá!!!

Dále to může být dáno geneticky…jestliže jimi trpí babička a matka je velice pravděpodobné , že jimi bude trpět i dcera :-). Projevy milií naštěstí můžeme korigovat.
A v neposlední řadě za to také může příliš mnoho sladkostí (a nadbytek sacharidů ve stravě celkově) zvyšuje jejich výskyt.

ZAJÍMAVOST…

Milie se nevyskytují pouze u dospělých. Tento kožní problém se vyskytuje až u 50 % miminek, které se rodí s míliemi na nose či oblasti očí. Většinou samy vymizí .-)

Na závěr??? Hodně PÍT a používat vhodnou kosmetiku a peeling!!! Když už se nějaká ta milie objeví, většinou Vám je Vaše kosmetička hravě odstraní 🙂

 

Click here to add a comment

Leave a comment:


Kráska nebo zvíře? Zjisti jak bude vypadat tvá pleť za 5 let...

x