Já a moje pleť si zimu užíváme. Co Vy?

By Jana Trnková / Listopad 9, 2016

Zapomeňte na velkého strašáka, že voda z hydratačních krémů v pleti zamrzá a pořiďte si krém s vysokým obsahem hydratačních složek. Kůže v zimě neprodukuje maz jako v létě, proto je potřeba ji pořádně hydratovat. Mnohem lepší než lehké gelové přípravky jsou tentokrát na místě hutnější krémy

 Hydratační krémy v zimě??? Ano, je to potřeba hlavně přes noc.

  Mám pro Vás typy, aby Vaše pleť byla jako v bavlnce.

TUK, toto slovo snad žádná žena nechce slyšet, ale v chladném období je však nezbytným prvkem zdravé pokožky. Základem zimní péče o pleť je vyvážený poměr lipidů a hydratačních složek. Když je venku velká zima, mazové žlázy pokožky snižují produkci lipidů a látková výměna stagnuje. Proto je vhodná kosmetika obsahující tuky, zároveň je v zimě důležitá kombinace vitaminů A, B, C a E.“

Skvělými   krémy jsou se systémem voda v oleji, které nepropouštějí pot a teplo a ve vrchních vrstvách pokožky zadržují její vlhkost. Účinek je možné umocnit vhodným sérem, který naneseme pod krém. Ideální jsou krémy s obsahem lipidů, hydromanilu nebo  kyseliny gamma-linolenové.  Výborná  je kyselina hyaluronová, aloe vera, vitamín E a C, kolagen, z olejů vsaďte na jojobový, brutnákový a bambucké máslo.

Také máme speciální krémy určené na zimu – ZIMNÍ, takzvané Cold Creams. Ano, jejich složení odpovídá tomu, co pokožka v chladu potřebuje. Ale nemůžeme je používat všichni. Častým zimním mýtem v péči o pleť je představa, že čím tlustší vrstvu krému na pokožku nanesete, tím bude hydratovanější. Ale to je velký omyl. Stačí jedna přiměřená vrstva. Jinak hrozí například předávkování pleti lipidy, které tyto krémy obsahují, způsobuje její zbytečné zahlcování odumřelými buňkami, a kůže tak nemá šanci zářit a působit svěže.

Myslete v zimě i na ochranu rtů a na své ruce.

Určitě nesmíme zapomenout na výživný balzám na rty. Například s obsahem jojobového oleje a vitamínu E, který chrání a léčí poškozená místa. Kromě pokožky na tváři pečujte v zimě také více o své ruce, kde je kůže velmi jemná a citlivá. Mějte vždy po ruce hřejivé rukavice a regenerační krém na ruce s biotinem, který ochrání i nehty. Večer si klidně můžete udělat zábal.

 

Pozor na alkohol….v kosmetice, ale jeden rum  do čaje neuškodí…:-) 🙂

V zimě se vyhněte velkým obloukem kosmetickým přípravkům obsahující alkohol, ten odmašťuje a může pleť dráždit. Obsahují ho především čisticí přípravky na pleť. Ideální jsou v zimě tedy micelární vody a odličovače na olejové bázi. Dále nepoužívat přípravky, které obsahují parabeny, lanolín, a přehnaně navoněné přípravky.

Jak pečujete o svou pleť v zimě vy? Máte speciální triky?

Click here to add a comment

Leave a comment:


Kráska nebo zvíře? Zjisti jak bude vypadat tvá pleť za 5 let...

x